Svetainėje naudojami slapukai (ang. cookies), kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Sutikdami naršykite toliau arba spauskite mygtuką SUPRATAU.

SutinkuUždaryti
0

Jūsų krepšelis yra tuščias

Spuogai ir aknė


Prancūzų dermatologų patarimai: pamirškit aknę visiems laikams

Kaip tinkamai prižiūrėti spuogų nualintą odą ir susigražinti sveiką ir gražią odą papasakoja gydytoja ir prancūzų dermatologinės kosmetikos „Noreva Laboratoires“ atstovė Birute Glodenienė.

Pauglių košmaras - spuogai: kaip efektyviai jų atsikratytiPaprastieji spuogai (aknė) yra dažniausia lėtinė uždegiminė odos liga. Aknė dažniausiai pasireiškia paauglystėje, tačiau šia liga vis dažniau serga ir suaugusieji. Brendimo laikotarpiu akne serga daugiau nei 80 proc. paauglių, liga  vargina tiek mergaites, tiek berniukus.

Aknė dažniausiai atsiranda ant veido, T-zonoje, kurioje daugiausiai yra riebalų liaukų, tačiau gali pasireikšti ir krūtinės, nugaros bei pečių srityse. Aknė bėrimai gali intensyviau pasireikšti paauglėms prieš menstruacijas. Tai sąlygoja fiziologiniai lytinių hormonų svyravimai.

Ši odos liga dažniau vargina tuos paauglius, kurių tėvai jaunystėje taip pat turėjo aknę.

aknė ankstyvojoje paauglystėje

Aknė – lėtinė odos liga, kankinanti bene 80% paauglių.  Pastaruoju metu pastebime, kad tėvai pas gydytojus dermatologus pasikonsultuoti dėl aknės atveda net pradinukus, vos 10 metų sulaukusius vaikučius. Ką apie odos priežiūrą turėtų žinoti vaikai bei jų tėvai, pasakoja prancūzų dermatologinės kosmetikos „Noreva Laboratoires“ atstovė, gydytoja Birute Glodenienė.

Aknė

Iki šiol gajus mitas, jog saulė gali išgydyti spuogus ar bent jau pagerinti odos būklę. Taip, saulė kuriam laikui paslepia odos trūkumus, o įdegusi oda atrodo sveika ir spindinti. Tačiau šis poveikis yra labai trumpalaikis ir žalingas. Iš tikro žmonėms, kurie yra kankinami pasikartojančių spuogų ir aknės problemų, reikia vengti saulės vonių.

Saulė – apgaulingas draugas. Būnant saulėje odos būklė laikinai pagerėja, tačiau po to ji vėl pablogėja. Mat veikiama saulės oda pradeda storėti. Sulaikomos medžiagos vasarą ima kauptis odoje, o vadinamasis „sprogimas“ (dar žinomas kaip rikošeto efektas) įvyksta rudenį – tuo metu beveik neišvengiamai sulaukiama itin gausiai inkštirų, uždegiminių spuogų.

Aknės suaktyvėjimas rudenį: priežastys ir patarimai, kaip prižiūrėti odą

Rudenį itin padaugėja aknės paūmėjimo atvejų – tai vasaros „dovana“. Deja, meškos paslaugą sau padarė merginos ir moterys, kurios mėgino naikinti spuogus kaitindamosi saulėje ar soliariume ir nenaudojo saulės apsauginių kremų.

Kaip tinkamai prižiūrėti spuogų varginamą ir susigražinti sveiką ir gražią odą pasakoja prancūzų dermatologinės kosmetikos „Noreva Laboratoires“ atstovė, gydytoja Birute Glodenienė.

Populiariausios prekės